Geçtiğimiz Şubat ayında Iron Maiden vokalisti Bruce Dickinson’ın dilinin arkasında ufak bir tümöre rastlandığı medyaya duyurulmuştu. Iron Maiden hayranlarını derinden etkileyen bu olayla ilgili daha sonra gelen açıklamalarda Dickinson’ın Mayıs ayında sağlığına tamamen kavuşacağı söylenmişti. Metal müzik camiasının önde gelen isimlerinden olan Dickinson’ın hastalığı yendiği ise, dün Türkiye saati ile 18.00’da grubun Facebook sayfasından müjdelendi.

“Bruce’un son MR taraması sonucunda, doktorları tarafından bildirildiği üzere hastalığı tamamen yendiğini mutlulukla duyuruyoruz!” diye başlayan açıklamanın devamında, Dickinson’ın hayranlarına verdiği bir mesaj yer alıyor:

Son birkaç aydır tedavimde emeği geçen harika  sağlık ekibine teşekkür etmek istiyorum. Bu dönem ailem ve benim için çok zor bir dönemdi, hatta bazı kısımları onlar için benden daha zor oldu. Ayrıca bu zor dönemde güzel dilek ve sözleri için bütün hayranlarıma en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Şu an, işe dönmek için gerçekten sabırsızlanıyorum!

diyen Dickinson’ın ardından,grubun menajeri Rod Smallwood’un da açıklamaları da paylaşımda yer aldı.

Doktorlarının, Bruce’un kanseri yendiğini söylediklerinden beri hepimiz çok mutluyuz. Bruce da Maiden ailesi için geri dönmek konusunda çok heyecanlı, ama bu zaman alacak çünkü geri dönmeden önce eski formuna dönmesi lazım. Bu yüzden önümüzdeki seneye kadar grup hiçbir konser vermeyecek. Hayranlarımızın da bizim gibi durumu anladıklarını ve Bruce’un eski gücüne kavuşmasını bekleyeceklerini biliyoruz.

Şu an için, Iron Maiden’ın yeni stüdyo albümüne son rötuşları yapmaya odaklandık. Büyük ihtimalle de albümü bu sene yayınlarız.

Bu arada, Bruce’un sözlerini size en içten sözlerimle iletiyor ve teşekkür ediyorum. Maiden ailesi! Şimdiye kadar çok sabırlı oldunuz ve Bruce’un geri dönüş yolunda hepinizin desteğini bekliyoruz.

Dickinson’ın kanseri yenmesi, Iron Maiden hayranları için çok iyi bir gelişme. Umarız Dickinson en kısa sürede sahnelere geri döner.