Empire News`te yer alan habere göre pop müziğin kralı Michael Jackson, günümüz pop müziğinin en önemli isimlerinden olan Bruno Mars’ın biyolojik babası. Konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor, haberin kaynağı ise Bruno Mars’ın kovulan menajeri Vladimir Kershov. Açıklama şu şekilde:

DNA testi sonuçları Bruno Mars’ın biyolojik babasının Michael Jackson olduğunu kanıtladı. Onun isteği dışında, bu haberi açıklamanın Bruno’nun müzik kariyerini ve yaşamını daha iyi bir hale getireceğine karar verdim. 

Bruno Mars ve Michael Jackson özellikle ses ve söyleyiş benzerlikleri bu durumu destekler nitelikte diyebiliriz. Mars’ın yeni menajeri Jacqueline Pryor, Kershov’un bu haberi açıklamasını doğru bulmadığını ve eğer medyaya bir şey sunulacaksa bunun sanatçının isteği dahilinde olması gerektiğini belirtti. Konuyla ilgili Bruno Mars’tan bireysel olarak herhangi bir açıklama henüz gelmedi. Fakat Pryor’ın açıklamasını bakılırsa, haberin net olarak doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Aşağıdaki videoda Bruno Mars’ın Billie Jean yorumunu izleyebilirsiniz. Benzerliği daha iyi anlamak açısından faydalı olabilir.