Basın Bülteni

Cem Çatık Experimentals, 2011 yılında İstanbul’da kurulmuş bir enstrümantal rock projesidir. Beste, düzenleme ve gitarda Cem Çatık, bas gitarda Cengiz Zeydan, davulda Umut Çılgın ve klavyede Ozan Göğüş’ten oluşan kadrosu ile 2014 yılında ilk albüm “XIII” kaydedildi. Cem Çatık Experimentals’ın müzikal yapısı metal’den caz’a, geleneksel müziklerden blues’a ve rock’a uzanan geniş bir yelpazede ve benzersiz bir karakterde seyretmektedir. Yaptıkları olağan dışı düzenlemeler ve sıradışı ritim kullanımları, ustaca dizayn edilmiş melodilerle birleşerek progresif rock dünyasına İstanbul’dan güzel bir selam göndermektedir.

Bu albümün perde arkasında altı yıllık sıkı ve disiplinli bir çalışma, büyük titizlikle hazırlanmış performanslar ve kayıtlar, saatler süren beyin fırtınaları ve kardeşlik yer alıyor. Cem Çatık Experimentals projesinin ilk albümü “XIII”, ekibin gelecekte yapacağı performans ve albümlerin de habercisi.

Albümün miks ve mastering’leri Utku Çılgın tarafından Recordman Müzik Yapım bünyesinde yapıldı. Aynı zamanda CD kapağı Bernardo Anichini, grafik tasarımları Eray Sayraç tarafından yapılan albüm Arpej Yapım adıyla sizlere ulaştırılmaktadır. Albüm dokuz şarkı ve 54 dakikadan oluşuyor ve hem CD olarak müzik marketlerde hem de bütün dijital platformlarda yer almaktadır. Kerim Arslan yönetmenliğinde çekilen “Sarı Dolmuş” klibine YouTube üzerinden ulaşmak mümkün.

Ayrıca albüm lansmanı etkinliğine buradan ulaşabilirsiniz. 23 Mayıs 2017 Salı günü saat 21:30’daki lansmanın biletleri Biletix veya Sanat Performance gişelerinde mevcut.