Cemal Bilge Özşar’ın Yeni Single Parçası “Black Mirror” Yayımlandı

0
115

Cemal Bilge Özşar, ikinci solo çalışması olan Black Mirror’ı geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından müzikseverlerle paylaştı.

Özşar, ilk solo çalışması, Etincelle’i (Kıvılcım) geçtiğimiz Nisan ayında yayınlamıştı. Cemal Bilge Özşar’ın 2016 yılında arkadaşı Furkan Dayan ile kurduğu grup Nodela ile seslendirdiği The Abandoned One aynı yıl Spotify ve Youtube üzerinden paylaşılmış ve büyük ilgi görmüştü.

Özşar, çalışmalarını, müziğin farklı kulvarlarında (Senfonik, Rock, Alternatif, Makamsal…) sürdüren amatör bir müzisyen. İkinci solo çalışması olan Black Mirror’ ın bestesi, sözleri, vokal ve gitar kayıtları kendisine ait. Parçanın mix ve masteringi ise Berk Aydınlıoğlu’nun imzasını taşıyor.

Black Mirror’ın yaratıcısı Charlie Brooker’ın dizi hakkında yapılan bir röportajda söylediği, “Evet, dizide genelde sizleri bir umutsuzluk çukuruna atıp, üstünüze pisliyoruz çünkü, görünüşe bakılırsa, izleyici bundan oldukça hoşlanıyor. .. ” sözlerinin bestesi için ilham kaynağı oluşturduğunu ifade eden Cemal Bilge Özşar, bu cümleyi özelikle, aynen alıntıladığını vurguluyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: ” Özel olarak bu yapımı eleştirmiyorum, dizi burada elbette bir temsil. Bana göre, birilerinin bir yerde yalnızca karanlık/umutsuzluk uyandıran işler yapmasından daha fena olan şey, insanların bu karanlık ve umutsuzluğa hayranlık duyup bağımlısı olmaları. Bu durumun bende yarattığı gerilimi ve rahatsızlığı şarkının genel havasıyla da yansıtmaya çalıştım.”

Black Mirror’ı Spotify ve Youtube üzerinden dinleyebilirsiniz.

Cemal Bilge Özşar Instagram: www.instagram.com/cemalbilgeozsar