Çeşitli gruplarda ve proje ekiplerinde yer alan Cenk Eroğlu son zamanlarda müzik piyasasına mutfak kısmında yardımcı oluyor. Gitaristin paylaştığı bilgileri kendi ağzından dinleyelim:

Arkadaşlar,
Son yıllarda bana gelen projelerde en sık yaşadığım sorun, şarkılarını getiren arkadaşların prodüksiyon öncesi bestelerini yeterince etüt etmemeleri ve hazırlamaya çalıştıkları demoların yetersizliği yüzünden, gerçek albüm/single kaydı için bütçe bulamamaları oldu. Beste güzel olsa bile, gerek şarkının yanlış trafiği, gerekse yanlış kayıt ve solistin şarkıyı söylerken yaptığı teknik hatalar yüzünden bu demoların onlara yarardan çok zarar verdiğini gördüm.

Bu yüzden yeni bir çalışma daha başlatmaya karar verdim. Bundan sonra albüm veya single yapmak için finans arayan veya kendilerini ve bestelerini albümleştirmeden evvel “deneyimlemek” isteyen arkadaşlara demolarını en uygun şekil ve süratte yapma imkanı sunuyorum. Demonuz 2 gün içerisinde teslim!

Şarkıyı bana verdiğiniz andan itibaren en geç 48 saat içinde profesyonel bir demo size teslim edilecek. Sizler de artık demolarınızı gerçek bir stüdyoda Neuman U87 mikrofona şarkı söyleyerek, doğru sound`a sahip gitar ve bas kaydederek hatta çalmamı istediğiniz partisyonları bana çaldırarak albüm/single öncesi kendinizi ve şarkılarınızı en doğru şekilde komik bir bütçe ile ifade edebilirsiniz.

Gerçek başarı şarkının ve solistin gücünde saklıdır. Bütün kapıları açan bunlardır. Siz de artık prodüksiyon bütçeniz olmadığı için yararlanamadığınız profesyonel dünyadan yararlanabilirsiniz!

Şartlar şöyle:

1) Öğlen saat 12`ye kadar ulaştırdığınız şarkınızı 48 saat içerisinde teslim alacaksınız. 
2) Davul programlama, gitarlar, bas ve synth tarafımdan ekstra bir ödeme olmaksızın çalınacak.
3) Okumayı 2. gün en iyi şekilde birlikte kaydedeceğiz.

Başka şehirde olan arkadaşlar şahane yapılmış, hazır demo üzerine vokallerini kendi şartlarında da kaydedip ekleyebilirler ki bunun için de uzaktan destek ve yönlendirme verebilirim.

Bu demolarınız için aşağıda yazan kanallar bizzat tarafımdan çalınacak, kendi çalmak istediğiniz kanallar tarafımdan kaydedilecek:

  • ProTools 
  • Davul Programlama (Steven Slate drums)
  • 2 kanal Ritm gitar ( Elektro veya Akustik)
  • Solo gitar
  • Bass 
  • 2 kanal klavye
  • Solist kaydı ve koçluğu (Neve PreAmp / Urei 1176 vintage Black Face / Neuman U87 mic)
  • Demo mix
  • Mastering

Yalnız 1000 TL! (Tek şarkı demo ücreti)

İlgilenenler bana Xcarnationz@gmail.com`dan ulaşabilirler.

Bu çalışma Cenk Eroğlu`nun genç grup ve müzisyenlere destek olarak sunduğu gerçek albüm prodüksiyonu değil. O konu için ayrıca iletişime geçmek gerekiyor.