Pena Müzik Evi, 1993 yılında Beşiktaş Sinanpaşa İş Merkezi`nde açıldı. 1998 yılından beri ülkemizin en önemli müzik gruplarından olan Pentagram`ın davulcusu Cenk Ünnü tarafından işletilmekteydi.

Dergi, plak, fanzin, kaset, CD, kolye, bileklik, çanta ve benzeri ürünler satılan mağazanın ticari boyutunun yanı sıra manevi boyutu da vardı. Kendi adıma Cenk Ünnü, Emrah Aydemir ve dükkanın müdavimi olan diğer arkadaşları ile de sohbet edebilme imkanı bulduğum, ayrıca Cenk Ünnü ile röportaj yaparak da ilk röportajımı gerçekleştirdiğim Pena Müzik, müzikseverlere hizmet ettiği 22 yılın ardından Facebook üzerinden kapatıldığını duyurdu.

EMEĞİ GEÇEN İLGİ GÖSTEREN DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.PENA MÜZİK BEŞİKTAŞ1993-2015

Posted by PENA MÜZİK on 27 Haziran 2015 Cumartesi

Facebook`ta yapılan bu açıklama sonrasında dükkanın 30 Haziran Pazartesi gününe kadar açık olduğunu öğrendik ve son günlerinde herkes gibi ziyaret etmek istedik. Dükkanı ziyaret eden isimlerin arasında Tarkan Gözübüyük, Janset, Erdem Çapar, Ender Balcı ve Nikki Wild gibi isimler de vardı.
 

28 Haziran`da dükkanı ziyaretimde dükkandan iyi tanıdığım Emrah Aydemir ve Kaan Göksal ile birlikte yakın arkadaşları ve konserlerde az çok tanımış olduğum Abdullah Çalışır da oradaydı. O günden sonra bir kez daha 30 Haziran`da dükkandaki gerekli eşyaların Beşiktaş`tan Kadıköy`e, Cenk Ünnü`nün stüdyosuna taşınmasına yardım etmek için oradaydım.

Dükkandaki son gün doğal olarak biraz buruktu fakat bunun yanında yeni tanıdığım insanlar ve yakalamış olduğum güzel sohbet ortamı nedeniyle benim için bir yandan da güzel bir gün oldu diyebilirim. Ayrıca dükkandan birçok hatıraya sahip oldum. Eski konser afişleri, biletler, grup logolu kartpostallar, dergiler, CD`ler gibi. Onlar da özenle saklayacağım hatıralarım arasında yerini aldı.

Kadıköy’e geçip eşyaların gelmesini beklerken Cenk Ünnü`nün annesinin evinde misafir oldum. Bizi çok iyi ağırladıkları için Ünnü ailesine de bir kere daha çok teşekkür ederim. Eşyaları sonra Cenk Ünnü’nün stüdyosuna taşıdıktan sonra işimiz bitti ve evlerimize döndük. Fakat ertesi gün dükkanda kalan ufak tefek işler vardı onları halletmek için Emrah abi, Kaan abi ve Çağan isimli yeni tanıştığım bir arkadaş ile birlikte dükkandaydık. Bu arada sanırım yanlış anlaşılan bir konu var. Pena Müzik, tadilat veya taşınma durumunda değil. Dükkan kapandı. Eşyaların Kadıköy`e taşınma sebebi yeni bir dükkana geçiş değil. Şimdilik öyle bir plan yok fakat ileride neler olacağını zaman gösterecek. İki günlük çalışma bitti ve Kadıköy`de Kaan abinin doğum gününü kutladık. Kadıköy`de dağıldıktan sonra eve geldim ve bu yazıyı yazmak için bilgisayarın başına geçtim. Ayrıca Emrah Aydemir, gün içinde desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ettiğini Facebook`tan belirtti.

Faaliyet donemımızde olduğu gibi dükkanın Final aşamasında da bizi yalnız bırakmayan yardımını esirgemeyen dostlara mınnettarız.bugun son kez yardıma ihtiyacımız olacak uygun olan pena dostlarına duyrulur

Posted by Emrah Aydemir on 1 Temmuz 2015 Çarşamba

Aslında haber gibi başlayan bir yazıydı fakat kendi adıma şu geçen iki günde dükkanın kapanmasının burukluğunun yanı sıra yaşadığım güzel muhabbetlerin, anıların hatrına yazıya duygularımı da karıştırdım ve son şeklini aldı. Yüz yüze gerçekleşen ilk röportajımı burada yaptım. Koleksiyonluk birçok dergi, CD, fanzin vb. eşyaları Pena Müzik`ten aldım. Cenk Ünnü, Emrah Aydemir, Kaan Göksal ve ismini sayamadığım birçok insanla sohbet edebildiğim, kısa zamanda güzel anılara sahip olduğum Pena Müzik`’te emeği geçen herkese teşekkür ederim. Taşınma işlerine yardım ederken tanıdığım insanlara ve Ünnü ailesine de ayrıca teşekkür ederim. Dükkan kapanmış olsa da burada tanıştığım insanlarla konserlerde ve fırsat bulduğumuz diğer zamanlarda iletişimim devam edecek.

Teşekkürler Pena Müzik Ailesi!