Megadeth`in yeni albümünün kayıtlarında Chris Adler`in olması, Megadeth hayranlarını çok sevindirdi. Bu durum birçok soruyu beraberinde getirdi. Adler Megadeth`te çalmaya devam edecek mi, Lamb of God`dan ayrılır mı, Megadeth ve Lamb of God`ın arası açılır mı gibi sorular sosyal medyada tartışılıyor.

Chris Adler bu sorulara cevap niteliğinde, The Jasta Show`a konuştu:

Dave Mustaine benimle iletişime geçtiğinde, bunu Lamb of God`da masaya yatırdık. Lamb of God`daki arkadaşlarımdan habersiz bir işe kalkışsaydım, gruptan ayrılacağım akıllara gelirdi. Megadeth`in stüdyo kayıtlarında bulunmam için onların onayını almam ilişkilere zarar vermedi.

Lamb of God benim bebeğim. Megadeth`te olmak, bir başkasının bebeğine bakıcılık yapıyor olmak gibi. Biri çıkıp gelecek ve davul kitini benden alacak. Megadeth`te olmak çok güzel ancak evimde hissettirmiyor.

Chris Adler`e, Lamb of God`dan Megadeth`le yola devam etmesi için destek görürse ne yapacağı soruluyor:

Takvimler çakışmadığı sürece, herkes mutlu olur sanırım. Eğer iki grup arasında bir çatışma yaşanırsa, Dave`e tanıdığım davulcuları öneririm ve ayrılırım.

Chris Adler, Hellfest`te Lamb of God ile sahneye çıktığı zaman üzerinde Megadeth tişörtü vardı. Megadeth`in yeni albüm tarihi henüz netlik kazanmadı.