Megadeth’in beğenilen gitaristi Chris Broderick, 2015 yılında sürpriz bir kararla gruptan ayrılmıştı. Onunla birlikte davulcu Shawn Drover da kadrodan ayrılmış ve bu ikili Act of Defiance isimli yeni grup kurmuşlardı.

Eon Music tarafından yapılan röportajda konuşan Chris Broderick, Megadeth’ten neden ayrıldığını anlattı. İşte o açıklama:

“Gerçek şu ki, davulcu Shawn Drover ve benim aynı gün Megadeth’ten ayrılmamız bir tesadüf değildi ancak bu her ikimiz için de bireysel bir karardı.

Farklı yollara ayrılmayı muhtemelen bir veya yarım yıldır düşünüyordum. Bu ağır bir karardı ve ortada göz önüne alınması gereken bir çok husus vardı. Dave yeni albüm üzerinde çalışmak için beni çağırdığında, kişisel olarak bunun içerisinde bulunmak istemediğimi biliyordum.

Sadece şunu söyleyebilirim, “orada değildim”. Gitmenin ve kendi şeylerimi yapmanın zamanı gelmişti. Görünen o ki, Shawn da hemen hemen aynı şeyleri hissediyordu. Çünkü o ayrıldığı zaman aslında benden 6 saat önce ayrılmıştı. Ve o bunu yaptığı zaman doğru kararı verdiğini biliyordum. Ardından ben de onun gibi ayrılmaya karar verdim.

Shawn Drover ve Chris Broderick ikilisi halen Act Of Defiance isimli grupları ile müzik yapmaya devam ediyorlar.