Geçtiğimiz Ekim ayında .5: The Grey Chapter ile dinleyicisinin karşısına çıkan Slipknot, ortalığı kasıp kavurdu. Turnelere çıktı ve konserlerine devam ediyor. Albüm Billboard 200`de ciddi başarılar elde etti. The Irish Times ile röportaj yapan Corey Taylor, yeni albümden bahsetti:

Son iki albüm arasında 6 yıl var. Slipknot dinleyicilerine güzel bir haber verebilirim. Bir sonraki albüm için uzun yıllar beklemeyecekler. Albümün nasıl olacağını grup içinde konuşmaya başladık bile.

Tabi ki her şey zamana bağlı. Hiçbir şey yapmadan duramıyoruz ve bu da bizi yeni bir albüm düşüncesine sürükledi. Bir yandan da turnelerimiz devam ediyor. İki işi aynı anda yürütmek zor. Zaman ne olacağını gösterecek.

The Grey Chapter, bize müzikal anlamda bir şey kaybetmediğimizi gösterdi. Son albüm bizim için itici bir güç olacak. Daha iyisini yapabiliriz diye düşünüyorum.

Bir yandan da Stone Sour ile ilgileniyorum. Birkaç cover parçayla birlikte EP kaydettik. Bunu en iyi zamanda yaptığımızı düşünüyorum. İlk 6 şarkıyı bitirdik, yedinciye yoğunlaştık. Bir de yavaş yavaş klip için hazırlanıyoruz.

Slipknot, Avrupa turnesine Korn ile birlikte 14 Ocak`ta İrlanda konseriyle başlayacak.