Corey Taylor, bir önceki röportajında Slipknot hayranlarının bir sonraki albüm çok beklemeyeceklerini söylemişti. Bu röportajında da albümle ilgili birkaç noktaya değindi:

Paul, bu grubu en çok sahiplenen kişiydi. Her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya hazırdı. Tam bir görev adamı diyebilirim. Paul`u eşsiz kılan özelliği sezgilerinin güçlü olmasıydı. Yakaladığımız bir ritmin üstüne gitmemiz gerektiğini söylerdi ve ortaya güzel bir parça çıkardı. Potansiyeli olan şarkıları ayırt edebiliyordu.

Açıkçası, Paul`u kaybettiğimizde yola devam etme gibi bir düşüncemiz yoktu. 1-2 konsere istemeden de olsa çıktık. Fakat fark ettik ki, seyirci bizi çok istiyor. Ayrıca, konserlerden sonra kendimizi Paul`e karşı sorumlu hissettik. Yola devam etmezsek, ruhen kötü hissedebilirdik. Bunlar bizim itici gücümüz oldu.

Yeni albümde Paul gibi sezgilerimiz güçlü olursa harika bir sound ortaya çıkarabiliriz. Gray Chapter`dan daha iyisini yapmak istiyoruz. Birkaç demo kaydettik, canlı kayıtlar. Bunların üstüne giderek, albüm sürecinde ilerleme kaydedeceğiz.

Slipknot, en son Custer`ın canlı performans videosunu paylaştı. Knotfest`teki canlı kayıt binlerce kişi tarafından izlendi. Bu yaz düzenlenecek olan Summer`s Last Stand festivalinde Slipknot headliner olarak sahneye çıkacak.