Corey Taylor`ın röportajlarda ani çıkışlar yaptığını biliyoruz. Metal müzisyenleri arasında en çok iğneleyici söz kullananlar arasında. Corey Taylor, Donald Trump`tan başlayıp Justin Bieber`a kadar birçok konuda sert sözler söyledi:

Amerika zorlu bir dönemden geçiyor. Seçimler yaklaşıyor ve Donald Trump başkanlığa yürüyor. Sinirliyim ve çok gerginim. Bence herkes etrafına bakmalı ve kendine gelmeli.

Trump iş hayatında başarılı olabilir ama siyasetten hiç anlamıyor. Televizyona çıkıyor, saçmalıyor. Bizle resmen dalga geçiyor. Benim görüşüm, Demokrat Parti`den yana. Bernie Sanders`ı destekliyorum.

Justin Bieber ve BabyMetal hakkında düşünceleri:

Justin Bieber tam bir şımarık velet gibi takılıyor, hiç sevmiyorum. BabyMetal adında anlaşıldığı gibi küçük çocukların ilgisini çeken bir grup, fazla bir şey bilmiyorum.

Deep Purple, Rock and Roll Hall of Fame`e çağrıldı ve Corey Taylor`ın eleştirisi şöyle:

Ödüller benim için önemli değildir ama Deep Purple`ın bu zamana kadar Rock and Roll Hall of Fame`e çağrılmamış olması çok aptalca. Bunu organize edenler defolup gidebilir. Madonna bile oraya çıktı düşünebiliyor musun? Bence artık bu organizasyona Rock and Roll Hall of Fame dememeliyiz. Çünkü rock and roll ile alakası olmayan birçok şey var orada. Eğer o geceye katılmamız istenirse cevabımız kesinlikle hayır olacak.

Corey Taylor, yıl bitmeden içindeki bütün öfkeyi ortaya çıkarmış. Rolling Stone`dan servis edilen bu röportaj Rock and Roll Hall of Fame`i sarsacak gibi.