Corey Taylor ve Jim Root, Stone Sour`da konsept albüm fikrinde buluşmuş ve kayıtlar yapmışlardı. Aynı şeyi Slipknot`ın yeni albümünde de yapabilirler.

Shawn Crahan, Rolling Stone röportajında grubun konsept albüm yapmasını, bir film çekmesini istediğini ifade etmişti. Crahan, Slipknot`ın The Wall`unu kaydetmesinin zamanı geldiğini de sözlerine ekledi. Corey Taylor`dan Crahan`ı destekler nitelikle açıklamalar geldi:

Grubun bir sonraki kaydını kendi içimizde tartışıyoruz. Crahan ve Jim konsept albüm yapmamız gerektiğini söylüyor. Bu fikre olumlu bakıyorum. Ayrıca bir de olası film projemiz var. Neden sadece albümle yetinelim ki? Albüm de yaparız, film de çekeriz.Slipknot`ın yeni albümü, grubun The Wall`u olabilir.

Konsept albüm yapacak mısınız veya film çekmeyi düşünüyor musunuz gibi soruları birkaç yıl önce sorsaydınız muhtemelen böyle bir şeyi düşünmediğimizi söylerdim. Ama gerçek şu ki, Slipknot büyük adımlar attı. Birkaç sene önceki Slipknot karşınızda değil. Kendimizi işimize verirsek her şeyi başarabileceğimizi biliyorum.

Stone Sour bu yıl Bağımsız Müzik Dükkanları Günü`nde bir EP çıkarmıştı. Bu yıl içinde bir EP daha çıkaracaklar. Straight Outta Burbank isimli EP`nin çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Detayların yakında paylaşılacağı tahmin ediliyor.