Slipknot ve Stone Sour vokalisti Corey Taylor, geçtiğimiz günlerde Helsinki`de bir televizyon programına konuk oldu. Gençlik yıllar ile ilgili bir takım açıklamalar yapan Taylor, yazdığı ilk şarkıdan bahsetti. 

Yazdığım ilk şarkının adını ‘Call My Name‘ koymuştum. Akustik ve eski sevgilime yazdığım bir şarkıydı. Doğal olarak çok saçmaydı. Hatırladığım kadarıyla 16 yaşındaydım. Zaten dinlerseniz bana katılırsınız, gerçekten çok saçmaydı çünkü. Ama bir yerden başlamak lazımdı. Olay buydu. Eğer ne istediğini bilirsen, doğru veya yanlış cevap diye bir şey yoktur. Ne olursa olsun istediğin şeyi yapmalısın. Benim için de öyleydi. Gitar çalmayı kendi kendime öğrendim. Kendi şarkılarımı söylemek hoşuma gidiyordu. Beni bağımlı yapan olay da buydu. Güzel veya berbat yaptığımı bile bilmiyordum, sadece sevdiğim için yapıyordum.

Corey Taylor’ın açıklamaları bu şekilde. Yalnızca yazdığı şarkılardan söz etmek yerine insanları yeni bir şeyler yapmaya ve en önemlisi bir şeyler yapmayı denemeye heveslendirmeye çalışmış.