Scabbia, bir grupta kadın vokalin olmasının gruba başarı garanti etmediğinisöyledi:

Açıkçası yeni moda bu mu değil mi bilmiyorum ama sanırım bazı gruplar için kadroda kadınların yer alması, grubun daha başarılı olacağı ve dikkatleri üzerlerinde daha fazla toplayacakları anlamına geliyor ki kesinlikle böyle değil. İnsanlar aptal değil. Grupta şirin bir kızın olması kesinlikle grubu daha başarılı yapmaz. İşler bu şekilde yürümüyor.

Sahnede kadınların olmasından gerçekten memnun olduğunu belirten Scabbia, bu işe başladıklarında sadece bir kaç grubun kadın vokale sahip olduğunuşimdi ise pek çok grupta kadınların yer aldığını söyledi.

Bence müzikte kadınların yer alması çok güzel bir şey. Müzikte herkes için yer vardır. Profesyonel olarak bu işi yürütebildiğiniz sürece neden olmasın ki?

Ayrıca Cristina Scabbia, Cristiano “Pizza” Migliore ve Cristiano “Criz” Mozzati’nin gruptan ayrılması ile ilgili de konuştu. Herkes gibi onların da şaşkın olduklarını söyleyen Scabbia, gruptan ayrılma sebeplerinin kesinlikle grubu veya birbirlerini daha fazla sevmemeleri olmadığınısöyledi:

Gruptan ayrılma sebepleri hayatlarını değiştirme isteğiydi. Yoldan ayrılmak istediler. Aslına bakarsanız sevdiklerinizden uzunca süre uzakta kalmak ve bu yolda olmak gerçekten kolay bir iş değil.

İkilinin kararlarını aralık ayında bildirdiğini söyleyen Scabbia, konuyu şöyle örnekledi:

Bu tıpkı ailenizdeki kardeşlerinizin bir gün evden taşınması, evlenmesi veya hayatlarını değiştirmesi gibi bir şey. Onların adına mutlu oluyorsunuz ancak şu da bir gerçek ki bir yandan da onları özleyeceksiniz. Sonuçta herkes mutlu, bu gerçekten garip bir his.”