Daha Önce Hiç Böylesi Yapılmadı: Tribute Fest Yapılmayanı Yapacak!

0
168

Pink Floyd, Iron Maiden, Thin Lizzy ve Dr. Skull hiç bir zaman aynı sahne üzerinde yer alamayacak belki, ama bu muhteşem grupların müziklerini hem kalplerinde hem de sahnelerde yaşatan gruplarımız var ve onlar 22 Ekim Pazar günü art arda IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde olacaklar.

Absence (Pink Floyd Tribute), Powerslave (Iron Maiden Tribute), Gitarizma ‘in Lizzy’ (Thin Lizzy Tribute) ve Razor (Dr. Skull Tribute), ‘un yer alacağı TRIBUTE FEST kapılarını saat 18.00’ de açacak.

Buraya tıklayarak Biletix üzerinden bilet alabilirsiniz. Fiyat 44 TL.

ABSENCE

Ekim 2013’te tamamı profesyonel müzisyenlerin bir araya gelmesiyle kuruldu. Projenin fikir babası ve aynı zamanda grubun klavyecisi olan Uğur Gülbaharlı, başarılı müzik kariyerinin eksik kalan parçası olarak gördüğü bu proje için tecrübeli ve yetenekli isimleri bir araya getirdi. Grup, repertuarını belirlerken sadece Pink Floyd hayranları tarafından değil, fakat geniş kitlelerce bilinen ve duyulduğunda eşlik edilen parçalara ağırlık verdi. Parçaların icrasında ağırlıklı olarak Pink Floyd albüm versiyonları esas alınırken, bazı parçalarda ise grubun PULSE konseri performansı esas alındı.

POWERSLAVE

2009 yılında Önsel Töralp (Vokal) , Murat Özgün (Bas) , Kaan Tiryakioğlu (Gitar) tarafından tamamen IRON MAIDEN sevgisi ve hobi amaçlı bir stüdyo projesi niyetiyle kurulmasına rağmen , sonrasında oluşan konser talep ve teklifleri ile projeyi sahneye taşıyarak IRON MAIDEN severlerle buluşmuştur. POWERSLAVE repertuarında başka grupların çaldığı popüler olmuş IRON MAIDEN parçaları yanısıra grubun turnelerinde çalmadıkları şarkılarını da çalmaktadır ve repertuarında hemen hemen her albümden şarkılara yer vermektedir.

GiTARiZMA in LiZZY

Türkiye’nin başarılı gitaristlerini aynı sahnede buluşturan GiTARiZMA projesi bu yıl 5. yılını kutlarken bir farklılık yaratarak projede yer alan çoğu müzisyenin gitar çalmaya veya rock müzik dinlemeye başlamasındaki en büyük ilham kaynaklarından olan Thin Lizzy grubunun şarkılarından oluşan konserler verme kararı aldı. GiTARiZMA in Lizzy adıyla çıkılacak Türkiye turnesinin ilk konseri TRIBUTE FEST kapsamında yer alıyor.

RAZOR

2010 yılından beri aktif bir cover grubu olan Razor şimdiye dek Metallica, Pearl Jam, Dr. Skull, Death, Pentagram gibi grupların önemli albümlerini baştan sona çalarak çeşitli tribute projelerine imza atmıştır. En büyük ilgiyi ülkemizin kült rock gruplarından Dr. Skull’ın şarkılarını aslına çok yakın ve müthiş bir enerjiyle icra ederken gören Razor’a Dr. Razor olarak da tezahurat yapabilirsiniz.