Ülkemizin sevilen gitaristlerinden Metin Türkcan, Mars isimli şarkısına çektiği video klip ile bir dönem rock dünyasının ana gündem maddesi olmuştu. O dönemde kaçırdığımız bir röportajı şu an izleme fırsatına sahip oldum.

Dream Box isimli TV programı tarafından yapılan röportajda, Metin Türkcan Mars isimli şarkının nasıl ortaya çıktığını anlattı. İşte o açıklamalar:

“Şarkıyı ben 1996 senesinde yaptım. Yani 21 sene önce yaptım parçayı. İlk olarak 2001’de kaybettik. Virüs Müzik, Ümit Kuzer ve Martin Spancer’la. Duymuş olduğun efektlerin çoğu 2001 yılından kalma.

Martin Spancer dediğimiz kişi İngiliz ve çok disiplinli olduğu için bütün o dosyaları saklamış abi. 16 sene sonra arayıp Martin dosyalara ihtiyacımız var dostum dedik, “tamam hangi formatta” dedi, çat diye 1 hafta sonra CD şeklinde geldi ve parçanın üstüne metronomları aynı olduğu için koyduk.

Bu parçayı biz iki kişi yaptık, Ozan Demir davulcum. Bu albümün olmasını da ona borçluyuz.”

Röportajın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.
  • Manowar

    Metin Türkcan yetenekli bir gitarist ancak biraz fazla lakayit.Gerek sunuculara gerek hayranlarına yaptığı davranışlar çoğu zaman hoş karşılansa da bence yanlış bir davranış sergiliyor.Şarkı da çok enterasan bir parça.Sanki popüler kültür için yapılmış ama bi yandan da metale sadık kalmak istenmiş.Pop ve Metal ne yazık ki harmanlanamıyor.Kötü bir parça mı hayır değil ama müzikte yeni şeyler denemek her zaman güzeldir ancak gerçekten metal ve pop hoş bir şekilde karıştırılamıyor.Metin Türkcan’ın az önce bahsettiğim karakteriyle alakalı olsa gerek kendisi ne metalci ne popçu ne rockçı.Bu yorum olumsuz da olumlu da değil ancak bu şekilde parçalar yapacak sanatçılarımıza ibret olsun bu parça.Bazen bazı şeyler olmaz ve olmamalı.