Dave Grohl TV Programı Sunacak

0
98

Foo Fighters’ın kurucusu Dave Grohl, HBO kanalında bu kıştan itibaren kendi televizyon programını sunmaya başlayacak. Programın fikri Dave Grohl’ün sunduğu Sound City belgeselinden çıktı. Bu televizyon programında da aynı belgeseldeki gibi ünlü ikonik müzik stüdyolarını ziyaret edip grupların kayıt çalışmalarının incelenmesi planlanıyor.

Grohl’ün sunacağı TV programında Şikago’daki Steve Albini’s Electrical Audio (Nirvana, Page&Plant), Washington’daki Don Zientara’s Inner Ear Stüdyosu (Fugazi, Henry Rollins’ S.O.A., Grohl’s Scream), Kaliforniya’daki Rancho De Lana Stüdyosu (QOTSA, Arctic Monkeys, Mark Lanegan) ve New York, Seattle, Nashville’deki ünlü stüdyolar ziyaret edilecek.

Programa Kiss’in frontmani Paul Stanley, Heart’den Nancy Wilson, The Eagles’ın gitaristi Joe Walsh ve Dishord Records’un sahibi Ian McKaye de dahil olacak.

Foo Fighters grubu ve Eagles’ın gitaristi Joe Walsh’ın arası son zamanlarda çok yakın. Joe Walsh Bilboard’a son Foo Fighters albümünde çalması hakkında şu yorumu yaptı:

İki günlüğüne Foo Fighter’dım. İki günlüğüne Foo Fighters’a katıldım ve yeni albümlerinde yer alacak bir şarkıda çaldım.