Müzik dünyası Megadeth`in eski davulcusu Nick Menza`nın sahnede kalp krizi geçirmesiyle büyük şok yaşamıştı. Dave Lombardo şu sıralar Suicidal Tendencies ile kayıt yapıyor ve turluyor. Metal Wani röportajında Menza`yı konuşmadan geçmedi:

Onu en son Kasım`da görmüştüm. OHM ve Philm olarak konser vermiştik. Biz (Philm) o gün iyi çalamamıştık. Nick`i kaybettiğimiz için çok üzgünüm. Kendimize dikkat etmemiz lazım. Bir şey olduğunda doktora gidilmeli, kontroller yapılmalı. Birçok insan bunu yapmıyor. Birçok insan doğru beslenmiyor, uyuşturucu kullanıyor, yüksek derece alkol alıp vücuduna zarar veriyor. Ölümsüz değiliz.

Dave Lombardo`ya sahnede mi ölmek istediği veya doğru zaman geldiğinde emekli mi olacağı sorulduğunda cevabı şöyle oluyor:

Emeklilik bir seçenek değil. Gerçek müzisyen emekli olmayı düşünmez. Emekli olunca nasıl yaşayacaksın, bununla nasıl baş edeceksin? 80 yaşımda kendimi davul çalarken görüyorum. Müziğin evrim geçirdiğini düşünürüm. Her yaş aldığınızda müzik anlayışınız değişir. Elbette bir gün kariyerim yavaşlayacak ama devam edeceğim.

Suicidal Tendencies Avrupa turnesini yeni bitirdi. Sıradaki turne için hazırlıklar yapılıyor.