Dave Lombardo: “Sevdiğiniz Müziği Yaptığınız Sürece Ne Kadar Büyük Bir Sahneye Çıktığınızın Önemi Yok”

0
124

Parasal sorunlar sebebiyle Slayer’dan ayrıldıktan/kovulduktan sonra kendi solo projelerine ve farklı bir takım projelerde yer alan Dave Lombardo, sevdiği müziği yapıyor olmaktan dolayı fazlasıyla mutlu görünüyor.

The Jasta Show tarafından yapılan röportajda konuşan efsane davulcu, sevdiğiniz müziği yaptığınız sürece ne kadar büyük bir sahneye çıktığınızın önemi yok dedi. Röportajın ilgili kısmı şu şekilde:

“İnanıyorum ki, yüzde 100 mutlu olduğunuz sürece içinde bulunduğunuz grubun ne kadar büyük olduğu önemli değil. Bence, eğer müziği seviyorsanız nerede çaldığınızın bir önemi yok.

Londra’nın en kirli ve lanet olası underground barlarından birinde çalacağım. Orada bir kaç defa çalmıştım. Orası farklı bir dünya. Brooklyn taraflarından bu tarz bir yer daha var, orada da çaldım.

Eğlenceliydi. Nerede çaldığınızın bir önemi yok. Ufak kulüplerde çalmayı seviyorum ve büyük sahnelerde de çalacağım. Bir önemi yok. Benim için önemli olan, sevdiğim şeyi yapıyor olmam.

Davul çalmayı seviyorum ve geri kalan her şey önemsiz. Kendi garajımda bile çalabilirim, ya da arkadaşımın garajında bir kaç elemanla çalıp, 2 bira yuvarlayıp takılabiliriz.

Bunu seviyorum, tüm benliğimle. Eğer bir grubum yoksa bile, “drum clinic” düzenlerim. Kendim için çalarım.”

Gerçekten güzel bir konuşma olmuş. Lombardo reyizi kutlamak gerekiyor.