2012`de Philm`e katılan Dave Lombardo, iki albüm kaydında bulundu. Dün, Dean Delray`in Let There Be Talk radyo programında Philm`den ayrıldığı haberini verdi:

Bu konu hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum ama şunları söyleyebilirim. Onlar grubu ilerletmemi istemiyorlardı.Bu grupla daha fazla ilerleyemeyeceğimi anladım. Eğer ilerleyeceksem de onlarla ilerlemeyeceğim. Bu artık kesin.

Bana biraz daha yumuşak çalmak istediklerini, tarzımı onlara adapte etmem gerektiğini söylediler, ben ise hayır dedim. Daha fazla detay vermeyeceğim. Dediğim gibi, ‘Görüşürüz!’ dedim ve bitti.

Lombardo 2014`de verdiği bir röportajda grup arkadaşlarını övmüştü ve aynı röportajda Slayer ile ilgili düşüncelerini aktarmıştı:

Bu grupla gençleştiğimi söyleyebilirim. Gruba girdiğim yıldan (2010) beri olumlu yönde değiştiğimi hissedebiliyorum.

Bir grupla beraber 20 yıl çalınca bunun farkına varamıyorsunuz, artık iş haline geliyor. Prova yapıyorsunuz, sahneye çıkıyorsunuz ve işiniz bitiyor. Neredeyse hiç konuşmuyorduk bile. Onları sadece sahnede gördüğümü söyleyebilirim. Göründüğü kadar güzel değildi. Bu kadardı.

Dave Lombardo`nun hangi grupla çalışacağı hemen tartışılmaya başlandı. Chris Adler, Megadeth`te geçici süreliğine çalıyor. Turne bittikten sonra, Dave Lombardo`nun Adler`in yerine geçeceği söyleniyor.