Megadeth`in son albümü Dystopia, bu yıl yayımlanmıştı. Albümde yer alan ve albüme ismini veren şarkı, Grammy Ödülleri’nde “en iyi metal performansı” kategorisinde aday gösterildi. Albüm bu yılın başarılı albümlerinden diyebiliriz.

 Dystopia albümünün kayıtlarında Lamb of God’ın davulcusu Chris Adler yer alıyordu. Megadeth ile bir kaç konsere çıkan Adler, daha sonra orijinal grubu Lamb of God’a döndü. Dystopia turnesinde Adler’in yerine gruba Dirk Verbeuren dahil edildi.

 Dave Mustaine, Team Rock’a verdiği röportajda Dirk Verbeuren hakkında konuştu ve yeni albümle ilgili beklentilerini anlattı. Şunları söyledi:

Şu an grupta Dirk var ve önümüzdeki dönemde neler yapabileceğimize bakıyorum. Prova odasına girip, konser için ısındığımız zaman Dirk bazı “blast beast” denemeleri yapıyor, bunu nasıl önümüzdeki albümde kullanabileceğimizi düşünüyorum. Çok farklı dünyalarda gitar çalma limitlerimi zorluyorum. Heyecanlıyım çünkü hızlı şeyler çalabiliyorum. Yeni albümü gerçekten heyecanla bekliyorum. Bunu düşünmeye Dystopia’yı yaptıktan sonra stüdyoyu terk ettiğimiz ilk gün başladım. Bu, olaya ne derece bağlı olduğumu gösteriyor.

“Blast Beast” Nedir?

Dave’in bahsettiği bu davul tekniği gerçekten çok özel ve zor bir teknik. Aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.