Megadeth`in son albümü Dystopia beklentilerin çok üzerinde albüm oldu ve satışlar harika gidiyor. Grubun şu sıralar keyfine diyecek yok.

Dave Mustaine, Eddie Trunk Podcast yayınına katıldı ve grubun güncel yapısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. David Ellefson ve Mustaine`i ayrılmaz ikili, sanki Ellefson onun sağ koluymuş gibi algılıyoruz. Trunk, Ellefson`ın sağ kol gibi işlevi olup olmadığını sormuş ve şu cevabı almış:

Dave benim sağ kolum değil. O benim bas gitaristim, arkadaşım. 30 yıllık bir arkadaşlığımız var. Kesinlikle sağ kolum değil. Onun gruptan ayrıldığı zamanlar da oldu. O kendi işine baktı, ben kendi işime. Megadeth devam etti. Şimdi yanımda olduğu için çok mutluyum. Olağanüstü bir kişiliğe ve duyarlılığa sahip. Megadeth hayranları onu çok seviyor. Dave, Megadeth için her zaman elçi görevi gördü.

Eğer sağ kol mevzusunda net bir cevap almak istiyorsan, bence Kiko olabilir. Kiko ile müzikal olarak aynı şeyleri düşünüyoruz. Bazen derin konular hakkında konuşuyoruz ve ortaya güzel fikirler sunuyor. Eğer “sağ kol” pozisyonuna birini yerleştirmem gerekirse Kiko`yu kendime yakın tutmak isterim.

Megadeth`in Dystopia kadrosu 20 Şubat`ta konserlere başlayacak. Konser takvimi burada.