Eğer bir Megadeth hayranıysanız ve uzun yıllar Dave Mustaine`i takip ediyorsanız ilham aldığı kaynaklardan haberiniz vardır. Mustaine, Loudwire ile yaptığı son röportajda sadece Dystopia ile ilgili soruları cevapladı. Söz yazımı, stüdyo aşaması, yaratıcılık gibi konulardan bahsetti.

Mustaine, Loudwire aracılığyla hayranlarına şunları söyledi:

Müzik ve şarkı sözlerini aynı anda yürütmem. Hafızam beni yanıltmıyorsa sadece In My Darkest Hour ve Use the Man`in müziğini ve sözlerini eş zamanlı yazdım. Bu albümde 10 parça var ve daha stüdyoya girmeden yazmıştım.Chris ve David ile daha iyi nasıl olabilir diye düşündük ve kayıtlar başladı.

Şarkı sözlerini yazarken dünyanın şu an geldiği konumdan etkilendim. Sadece bugün de değil. Yıllardır içimde biriktirdiğim şeyler var. Ayrıca tarihe ilgim var. Dünya liderlerinin otobiyografilerini okudum. Dystopia`da bunları anlatmak istedim. Açıkçası şarkı sözleri diğer kayıtlardan çok da farklı değil. Sound`da biraz değişim var.

Söz yazarken şunu fark ettim, insanlar gerçek sözler duymak istiyor. Dünya stres altında ve insanlar bunu heavy metal dinleyerek aşmaya çalışıyor. Ronnie James Dio gibi fantastik sözler yazabilirdim ama Dystopia`nın yere daha sağlam basması gerekiyordu.

Megadeth`in son albümü 22 Ocak`ta raflarda olacak. Ön sipariş seçeneklerini değerlendirmek isteyenler geç kalmış sayılmaz.