95X`in geçen hafta konuğu olan Dave Mustaine, yeni albümün kadrosunu, süreç içinde neler yaşadıklarını anlattı. Röpotaj dün akşam Megadeth`in sitesinde paylaşıldı. Dave Mustaine sözlerine şöyle başladı:

Biz bu albümü oluştururken çok eğlendik. Albümün ilk aşamaları Chris ve Shawn ile başladı. Ama bu iki elemanla ilgili çok üzücü şeyler oldu.David Ellefson`ın söylediğine göre ayrılmalarına sebep olan şeylerdi.

Rust in Peace ekibi ile devam etmeyi denedik, ama öyle olmaması gerekiyormuş. O kadar karmaşa ve karışıklığın ortasındaydık ki; bir yılda iki idare değişimi oldu. Bu gerçekten çok zor bir durum. Daha sonra alzheimer`ın ileri evrelerinde olan kayınvalidemin kaybolması ve iki ay sonra öldüğü haberini almamız gibi şeyler de oldu. Bunlar atlatılması zor durumlar. Şu an Tennessee`de, albümün son parçalarını birleştiriyorum, yani olan her şeyden uzaklaşıp motive olduğum bu yere geldim. Nedendir bilinmez, internette dolanan bir müziğe tıkladım ve o müzik gençken izlediğim aksiyon filmlerinden sözler, alıntılar barındırıyordu. Sonra bir an düşündüm, ve kimse bana ne yapıp ne yapamayacağımı söyleyemezdi. Kendi hayatımın limitlerini ben koyacaktım. Ve o an bu albümü yapmaya karar verdik.

Uzun zaman sonra yeni bir Megadeth parçasından çok Dystopia albümü için bir heyecan olduğu konusu sorulunca Mustaine bunları söyledi:

Kesinlikle katılıyorum. Bence bunda üye değişiminin ve zamanda geriye gitmeme kararının büyük bir payı var. Size garanti veriyorum ki Kiko ve Chris ile olmak yerine Nick ve Marty ile olsaydık bu albüm bu kadar güzel olmazdı.Albüm yine Dystopia olurdu ama kayıtlar tamamıyla farklı çıkardı.

Bu bizim için yepyeni bir başlangıç. Chris’in bize katılması herkesi çok şaşırttı. İnsanlar Kiko`yu duyduklarında “Kim yahu bu?” dediler. Sonra araştırdıklarında tepkileri “Mustaine yine yaptı. Yine bir kazanan bulup çıkardı” oldu. Ve ben gerçekten çok heyecanlıyım. Çünkü özel biri olduğumu düşünmüyorum. Sadece neyi sevip neyi istediğimi biliyorum. Sanırım hayranlarımla bu denli iyi bir ilişkimin olmasının sebebi de bu. Çünkü ben ne istediğini bilen normal bir insanım.

Megadeth’inin 15. albümü Dystopia, 22 Ocak`ta raflarda olacak. Albüm daha öncelerde Tennessee`de kaydedilmiş ve Josh Wilbur tarafından mixlenmişti. Wilbur, aynı zamanda Lamb of God, All that Remains ve Gojira gibi ünlü isimlerle çalışıyor.