Megadeth`in frontman`i Dave Mustaine grup içindeki dinamikleri, grubu bir arada tutmak için ne yapılması gerektiğini Pensados Place`e anlattı. Dave konuya şöyle giriş yapıyor:

Geçmişe baktığımızda uyuşturucunun, paranın ve kadının bazı grupları dağıttığını görüyoruz. Fakat bu üçlüyü, insanlara karşı dürüst olmak için de kullanabilirsiniz. Gizlemenin ne anlamı var?

Megadeth`te kadro değişikliği yıllardır oluyor. Bunun sebebi de gruba dahil olanların, Megadeth`in nerede olması gerektiği konusunda fikir değiştirmesi. Megadeth burada (kafasını işaret ediyor). Dışarıda bir yerde değil. Megadeth`in gittiği yolu değiştirmeye çalışmak mı? Kimse kusura bakmasın, bu tür fikirleri değerlendiren birisi değilim. Taviz veremem. Bu doğru olmaz.

Grup içindeki en zor şey kontrolü sağlamak. Uyuşturucu ve para büyük bir problem. Uyuşturucu veya alkolden kurtulmanın yolları geçmişe göre artık daha kolay.

Mustaine, genç rocker`lara ipuçları da verdi:

Grubunuza alacağınız kişileri çok dikkatli seçmeniz gerekir. Doğrular kadar yanlışları da söylemeniz lazım. Yanlışları dile getirdiğinizde sert tepkiyle karşılaşabilirsiniz. Böyle olursa aynı kafada olmadığınızı anlarsınız.

Bir grupta olmak, arkadaşlarınızla çok yakınlaşmanızı gerektirir. Seks yapacak kadar değil ama çok çok yakın. Birbirinizi daha iyi tanımanız lazım. Ortaya bir şeyler çıkartmak istiyorsanız birlikte düşünmeli, yeteneklerinizi birlikte çıkartmalı, birlikte terlemeli, birlikte zaman geçirmelisiniz. Hayatınızdan fedakarlıklar yapmanız da gerebilir.

Dave`in söylediklerinin önemli kısımları bunlardı. Megadeth`in yeni kadrosu gizemini korumaya hala devam ediyor. Dave Mustaine 25 Şubat`ta attığı bir tweet ile grubun kadrosunun açıklanacağı ihtimalini verdi.