Dave Mustaine: “Metallica Gibi Başka Grupta Çalan Kişileri Ayartıp Grubuma Almaya Çalışmam”

4
153

Megadeth frontman’i Dave Mustaine, Trunk Nation tarafından yapılan röportajda yine Metallica’ya dokundurdu.

Son dönemde Dave’in tek gündemi Metallica oldu diyebiliriz zira ciddi anlamda Metallica’yı diline bu kadar fazla pelesenk ettiği bir dönem hatırlamıyorum. En azından ben bu siteyi açtığımdan beri, yani son 4 senede yok.

Megadeth’in son albümü Dystopia’nın davullarını bildiğiniz üzere Lamb Of God davulcusu Chris Adler çalmıştı. Hatta bir dönemde daimi üye olarak takdim edildiğini de biliyoruz. Bu konu üzerine konuşan Dave Mustaine, Chris’i ayartmadığını söylemiş. Açıklama şöyle:

“Chris, Lamb Of God’ın bir parçası ve o grup onun ilk aşkı. Onun birlikte Megadeth’te yer almaktan dolayı mutluluk duyduk ancak o hala Lamb Of God’ın bir üyesiydi. Ben aile yıkıcı değilim, grupları bozmaktan hoşlanmam.

Cliff’in Trauma’dan ayrılıp Metallica’ya geldiği zamanı hatırlıyorum ve o olay beni Trauma fanlarının sevimsiz sözleri sebebiyle oldukça rahatsız etmişti.

Hatırlıyorum da, o dönemde asla başka bir grubun üyesini ayartmayacağıma dair kendime bir söz vermiştim. Eğer birlikte çalmak istediğim birisi varsa, önce onun başka bir grupta çalmadığından emin oluyorum.”

Hızını alamayıp Kirk Hammett’ın Exodus’tan nasıl kaçırıldığını falan anlatsaymış gerçekten komik olurdu. =D