Dave Mustaine, Metallica`dan Neden Kovulduğunu Anlattı

0
289

Dave Mustaine ve Metallica konusu şüphesiz ki metal tarihinin en çok konuşulan hadiselerinden biri. Üzerinden 30 yıldan fazla geçmesine rağmen hala bu konuyu deşen müzik yazarları ve sohbet moderatörleri mevcut. Yine böyle bir durum ile karşı karşıyayız.

Team Rock’ın röportajına katılan Dave Mustaine’e, Metallica yılları hatırlatıldı. Konuyla ilgili Dave’in açıklamaları şu şekilde oldu: 

O günleri düşündüğümde, anlıyorum: alkol aldığı zaman vahşileşen bir elemana sahipseniz, ve bu 7/24 içen tiplerden biriyse, tüm gün onunla birlikte geçirirseniz işler iyi yürümez. Sanırım benim başıma gelen buydu. Alkol problemim vardı, ve bu problem işime ve sevdiğim iki arkadaşıma mal oldu. Fakat ikinci bir planım yoktu. Başarılı bir müzisyen olmak istiyordum ve bu rüyanın ölmesine izin veremezdim.

Dave bu açıklamalarıyla o dönemde gruptan atılmasını anlayışla karşıladığını belirtmiş oluyor. E tabi yaş ilerleyince artık üstesinden geliyorsun ve olayı daha objektif bir şekilde değerlendirip sonuca varmak mümkün olabiliyor.