Metallica`nın yeni albümü Hardwired… To Self-Destruct genel olarak Metal dinleyicisi tarafından sevildiğini ve takdir edildiğini söyleyebiliriz. Bir çok dergi ve web sitesinden yüksek notlar almayı başardılar.

Megadeth frontman’i Dave Mustaine, Metallica’nın yeni albümü hakkında konuştu. Metal Hammer ile yaptığı röportajda konuştu ve düşüncelerini paylaştı. Şunları söyledi: 

Metallica içindeki yetenekleri her zaman takdir ettim. Her grubun güçlü ve zayıf yönleri vardır. Şimdiye dek dinlediklerimi göz önüne alırsam, yeni albüm iyilerden biri. Etrafta Rob Trujillo ve Kirk Hammett’ın hiç şarkı yazmamış olması ile ilgili yorumlar duyuyorum, fakat bu bazen kaçınılmaz bir şeydir.

Sanırım onların daha çok şey yazmaları hoşuma giderdi, çünkü Infectious Grooves ve Suicidal Tendencies’i seviyorum ve ayrıca Kirk’ün Exodus ile yazdığı şeyleri de sevdim. Bu stüdyodayken hayatın cilvesi, ne yaparsın… En iyi şarkılar köprüyü geçer ve herkes en iyilerini seçmek ister.

Megadeth’in son albümü Dystopia’da yer alan ve albüme adını veren şarkı Dystopia, 2017 Grammy Ödülleri’nde “en iyi metal performansı” kategorisinde aday gösterildi.

2017 Grammy Ödülleri’ndeki tüm adayları görmek için buraya tıklayın.