Megadeth hayranlarının bir kısmı Dave Mustaine`e Chris Broderick ve Shawn Drover gruptan ayrıldığı için kızgın. Bir kısmı da Rust In Peace kadrosunun birleşmesinin önündeki engelin Mustaine olduğuna inanıyor. Megadeth yola Kiko Loureiro ve Chris Adler ile devam ediyor.

Dave Mustaine Rolling Stone ile yaptığı röportajda son birkaç ayda yaşananları ve yeni albümün sürecini paylaştı:

Eskiden çalışmış olduğum kişiler kesinlikle harika insanlar. Ancak yeni albümde çalmaları için geçerli bir sebepleri olmadığı için Rust In Peace kadrosunun tekrar toplanması gereksiz olurdu. Beni seven kadar nefret eden insanlar da var. Ne yaparsam, ne söylersem söyleyeyim eski üyelerin gelmelerini istiyorlar. Kimseyi incitmek istemiyorum.Şu anda söyleyebileceğim tek şey, Megadeth`in kadrosu yetenekli müzisyenlerden oluşuyor.

Chris Adler ile kayıt yapmak beni heyecanlandırıyor. Müzikal fikirlerimizi paylaşıyoruz. Adler Megadeth`te kalıcı olabilir veya olmayabilir. Bu yüzden alternatif isimlerle de konuştum. Bunlar Mike Portnoy, Dave Lombardo ve Mike Mangini oldu. Ancak net bir anlaşma yapamadık. Adler`in Megadeth`te çalıyor oluşu hayranları hareketlendirdi. Bu yüzden doğru bir tercih olduğunu düşünüyorum. Belki Chris Adler ile birkaç konser veririz.

Albümle ilgili bilgiler:

15 şarkımız var. 13`ü Megadeth`e ait. Diğer ikisi cover parçalar. Budgie`den Melt the Ice Away ve Fear`dan Foreign Policy`i coverladık. Chris Adler bütün davul kayıtlarını bitirdi. Kiko ise ritim gitar kayıtlarını bitirdi ve solo kayıtlarını yapıyor. Kiko ayrıca Poisonous Shadows adlı şarkının piyano kayıtlarını yaptı. The Emperor Has No Clothes ve Tyranocide adında iki şarkı var. Diğerleri üzerinde çalışıyoruz.

Megadeth`in yeni albümünün Ağustos-Eylül gibi çıkması bekleniyor.