Megadeth’in frontman’i Dave Mustaine, dünya çapında önemli bir gitarist ve birçok yeni nesil metal grubuna ilham kaynağı olan bir tarzı var. Kendine has tarzı ve bitmek bilmeyen egosu ile metal dünyasının en karizmatik isimlerinden biri. Ritim gitaristlik yetenekleri ile ise tarihin en yenilikçi metal riff’lerinin fikir babası olduğunu söyleyebiliriz.

Bu haberi daha iyi idrak edebilmek için öncelikle geçmiş dönemde olan şeylerden biraz bahsetmek gerekiyor. 2002 yılında Dave bir kaza geçirmişti ve kolundan ameliyat olması gerekmişti. O dönemde doktorlar tekrar gitar çalmasının zor olduğunu söylemişti. Ancak buna rağmen Dave pes etmemiş ve tekrar gitar çalmayı başarmıştı. Hatta daha sonraları verdiği bir röportajda, gitar çalmayı yeniden öğrendiğini söylemişti.

Bu kez ise durum biraz farklı. 2014 yılında Dave omuriliğinden ameliyat olmuş ve bu ameliyatın akabinde bir süre sol elini kullanamamış. South China Morning Post’a verdiği röportajda o günler şu şekilde anlatıyor:

“2014 yılında geçirdiğim ameliyatın en kötü tarafı headbang yapamamak değildi. Bunu düşünmüyordum bile… Vücudumda neler olduğunu anlamıyordum. Sol elimi dahi kullanamadığım günler oluyordu. Pratik yapamıyordum. “

Neyse ki şu sıralarda Dave’in bildiğimiz kadarıyla herhangi bir fiziksel problemi bulunmuyor. Umarım tekrar bu tarz olaylar ile karşı karşıya kalmaz.