Dave Mustaine Türkiye Konseri İle İlgili Beklenen Açıklamayı Yaptı

0
134

Türkiye’ye en çok gelen metal gruplarından biri olan Megadeth, görünüşe göre bir kez daha ülkemize gelecek ve bize unutulmaz anlar yaşatacak.

Bugün bir Türk fan tarafından Dave Mustaine’e bir tweet atıldı. Aslına bakarsanız o tweet’in bir benzerini ben yıllar önce atmıştım ve Dave o tweet’e de cevap vermişti ve Türkiye’ye geleceğini söylemişti. Ardından hakikaten Megadeth’in Türkiye konseri duyurulmuştu. 

Her neyse, bugün bir kez daha Dave’e Türkiye’ye gelip gelmeyeceği soruldu ve onun cevabı “yakında” oldu. Yani göründüğü üzere Megadeth bir kez daha Türkiye’ye gelmeyi düşünüyor ve planlıyor diyebiliriz.

Megadeth’in son konseri bir çoğunuzun bildiği üzere olaylı bitmişti. Olayın tam olarak ne olduğunu buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Bu üzücü olayın ardından Megadeth’in tekrar Türkiye’ye gelmesinin zor olduğunu düşünüyordum ancak Dave bu konuyu içselleştirmemiş ve anlaşılan o ki bize karşı herhangi bir kini yok.

Peki Ne Zaman Gelir?

Bu noktada işler karışık zira bu yaz gelmeyecekleri neredeyse garanti gibi. Daha önce Dave tarafından atılan bir tweet’e göre, grup bu yıl sadece bir avuç konser vermeyi planlıyor. Uzun soluklu bir turne 2018 yılında yapılmayacak.

2019 yılında ise büyük çaplı bir turne bekleyebiliriz. Yani bu demek oluyor ki, Megadeth gelecek ancak 2019 yılından önce gelme ihtimali neredeyse yok.