Dün gerçekleştirilen Rock Off 2016`nın headliner grubu Megadeth, inanılmaz güzel bir canlı performans sergiledi. Ortam gayet güzel, katılım da tatmin edici düzeydeydi. Kendi adıma konuşmak gerekirse, uzun zaman sonra bu kadar keyifli bir konser seyrettiğimi belirtmek istiyorum.

Megadeth, bu turne kapsamında verdiği son 3 konser olan İsrail, Yunanistan ve Bulgaristan konserlerinde çaldığı 20 parçalık setlist ile karşımızdaydı. Son parça artık klasikleşmiş olan Holy Wars’du. Bu parçanın öncesinde hemen hemen tüm grupların yaptığı “encore” denilen arayı verdiler. Bu aralarda hepinizin bildiği üzere grup sanki konser bitmiş gibi sahneden ayrılır ve bir kaç dakika sonra yoğun tezahüratlar eşliğinde sahneye dönerek konseri tamamlar. Fakat bu konserde işler bu şekilde yürümedi.

Dave sönük bir ses tonuyla “goodbye” dedi ve ışıklar kapatıldı. Megadeth arkaya geçti ve Holy Wars’u çalınması için tekrar sahneye gelmeleri gerekiyordu. Bu noktada seyircilerin hep bir ağızdan tezahürat yapmaları bekleniyordu ancak bu tezahüratlar çok cılız kaldı. Seyircilerden azımsanamayacak bir kesim konser alanını terk etmeye başladı. Sessiz geçen 5-6 dakikalık bekleyişin ardından Dave sahneye geldi ve şu sözleri söyledi:

Eğer son parçayı çalmamızı istiyorsanız tezahürat yapmanız gerekirdi. Normalde bu tarz durumlarda sahneye dönmüyorum ama şanslısınız.

Açık bir sitem konuşması yapan Dave’e, Türk seyircimizin tepkisi ise her zaman ki gibi “yeaaahhh!” bağırışları oldu. Dave suratı asık bir şekilde son parçayı seslendirdikten sonra gitarını arka tarafta bulunan davul standının üstüne atarak sahneyi terk etti. Daha önceki kulise dönüşlerde kesinlikle gitarıyla birlikte arkaya giden Dave’in bu kez böyle bir hareket yapması seyircilere karşı gösterdiği açık bir tepkiydi. 

Konser sonrasında Twitter üzerinden bir açıklama yapan Dave Mustaine, konserin sonu ile ilgili üzgün olduğunu ve Türk seyircilerden özür dilediğini açıkladı. Konser öncesinde kayın pederinin kanser olduğu haberini aldığını anlatan Dave, bunun üzüntüsü ve şokuyla sahne aldığını söyledi. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda kayın validesini kaybetmişti.