Bir insanın favori müzisyeniyle etkileşimde bulunması güzel bir duygu. Dave Mustaine, sosyal medyaya ayak uydurmayı başaran bir yıldız. Özellikle Twitter ve Periscope`u yoğun olarak kullanıyor.

Kişisel yaşantısından veya Megadeth ile ilgili merak edilenleri bu platformlardan yanıtlıyor. Bazen kızıyor, bazen de esprili bir dille karşılık veriyor. Loudwire, Dave Mustaine`in Twitter profilini detaylı bir şekilde inceledi ve şu bilgilere ulaştı:

10. Dave Red Vines Şekerlerini Çok Seviyor

Red Vines, şeritler halinde şeker üreten bir firma. Sportif organizasyonlara destek veriyor. Dave Mustaine, bu şekerleri kavanozdan yemeyi tercih ediyor.

9. Arizona ve Tennessee Takımlarını Takip Ediyor

Dave bir futbol hayranı. Favori takımlarını Twitter`dan takip ediyor. Arizona Cardinals ve Tennessee Titans favori kulüpleri. Ayrıca, Arizona ve Nashville`in buz hokeyi takımlarına da ilgisi var.

8. Melissa Joan Hart Hayranı

Melissa 1976 doğumlu ABD`li oyuncu, yapımcı ve şarkıcı. Sabrina the Teenage Witch dizisinde oynadı ve tüm dünyada tanınır oldu. Melissa`yı Corey Taylor ve Matt Heafy de takip ediyor.

7. Bilimde Olan Son Gelişmeleri Okuyor

Dave, Twitter`ı sadece gülmek veya iletişim için kullanmıyor. Bilimsel alanda yapılan çalışmalardan haber almak için birkaç bilim sayfasını takip ediyor. Super Collider`ın albüm kapağı da buralardan esinlenilmiş olabilir.

6. Güncel Haberleri Fox`tan Öğreniyor

Dave dünyada olup bitenleri, siyasi gelişmeleri, ekonomik durumları Fox aracılığıyla öğreniyor. Fox, Mustaine ailesinin en çok izlediği kanallar arasında.

5. National Rifle Association Destekçisi

Kısa ifadeyle NRA, silah taşıma hakkını savunan güçlü bir lobi. Dave, bu görüşü savunuyor ve sosyal medyada da desteğini esirgemiyor.

4. Madonna ve Lady Gaga Hayranı

Mustaine`in bazı pop yıldızlarına zaafı var. Geçmiş yıllarda Lady Gaga ve Madonna`ya mesafeli duruyordu fakat şimdi Bruce Dickinson, Rob Halford ve Gary Holt gibi ılımlı yaklaşmaya başladı.

3. Ice-T`nin Müziğini Seviyor

Tracy Lauren Marrow (Ice-T) rap müzik ile uğraşan bir aktör.

2. Lüks Arabalara Düşkün

Dave`in arabalara özel bir ilgisi var. Bugatti, Mercedes, Maserati, Lamborghini ve Aston Martin`in sayfalarını takip ediyor. 2006 model Aston Martin Vanquish S ve Mercedes CLS500 garajında duruyor.

1. Kenny G ile İyi Arkadaş

Dave ve Kenny`nin iyi arkadaş olduğunu Kenny`nin röportajlarından ve Twitter`daki etkileşimlerinden anlayabiliyoruz. Kenny G, caz müziğe yakın duran bir saksafonist. Bir röportajında Megadeth`in headbang yaptıran müziğinden etkilendiğini ve beste yaptığını söylemiş.