Geçtiğimiz Kasım`da Shawn Drover ve Chris Broderick`in gruptan ayrılması gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu ayrılıktan sonra David Ellefson, Megadeth ile ilgili röportaj vermek istemedi ve mikrofonlara konuşmadı. Sadece Dave Mustaine bu süreçte röportaj verdi, Instagram ve Twitter kullanarak bilgilendirme yaptı.

Bu hafta David Ellefson sessizliğini bozdu ve The Metal Review`un röportaj köşesinde yerini aldı. Ellefson şunları söyledi:

Shawn ve Chris`in ayrılışı çok ani oldu. Kendileri, başka projelerde yer almak istediler. Ayrılmak isteyen birini grupta zorla tutamazsınız. Yerlerine gelecek isimleri Dave ile tartışıyoruz, fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda albüm için kayıtlar da yapıyoruz. Anlayacağınız boş vaktimiz pek yok. Kayıtlar bittikten sonra turnelere çıkacağız. Bu yıl, Megadeth`in zirveye oynayacağı yıl olacak.

Shawn Drover 10 Ocak`ta Facebook sayfasında grupları için Henry Bonner ile anlaştıklarını duyurdu. Bas gitarist seçmeleri hala devam ediyor. Grup tamamlandıktan sonra bir prodüktör eşliğinde kayıtlara girişilecek. Ellefson bu konuya da değindi:

İkisinin aynı grupta yer almasından dolayı çok mutluyum. Yola birlikte devam ediyor olmaları, birlikte kayıt yapacak olmaları güzel bir şey. Zannediyorum Megadeth`in sound`undan farklı bir sound ortaya çıkaracaklar. Gruptan ayrılış nedenlerinden biri de bu. Megadeth ne olursa olsun sertliğinden, sahne düzeninden, albüm kalitesinden ödün verecek bir grup değil. Grup içinde değişiklikler olur fakat bazı kurallar değişmez.

Megadeth yeni tarzların deneneceği bir yer de değil. Hayranların bizden beklediği bir müzik var. Bu müzik anlayışı yıllardır değişmedi. Sert sözler, sert rifler, sahne şovları… Son olarak, Dave ile birlikte sıkı bir çalışma düzeninde olduğumuzu söyleyebilirim.