David Ellefson Avustralya`da bulunan Rabid Noise radyosuna röportaj verdi. Programın özel konuğu Ellefson`ın söyledikleri şöyle:

Dave`in müzik anlayışını, vizyonunu Megadeth kurulurken anlamıştım. O`nu gerçekten iyi tanıyorum. Bence Dave mükemmel bir lider. İyi bir müzik grubu iyi lider gerektirir. Büyük gruplar kendi vizyonunu insanlara aktarmak için büyük bir lidere ihtiyaç duyar. Megadeth için bu lider Dave Mustaine.

Megadeth, herkesin bir role sahip olduğu yer. Megadeth kurulduğundan beri benim de rolüm var. Bu rolün dışına çıkmak kurallara uymamak anlamına gelir. Megadeth`de kadro değişikliği biraz da bundan kaynaklanır. Gar Samuelson, Chris Poland, Jeff Young, Chuck Behler, Marty Friedman ve Nick Menza Megadeth bünyesinde çalışmış kişiler. Marty ve Nick`in rolü gerçekten zordu ve başarıyla altından kalktılar. O dönemde yapılan kayıtlar müthiş. Daha sonra bir gün geliyor ve bu rolü daha fazla oynamak istemeyenler oluyor. Farklı bir şeyler denemek istiyorlar. Megadeth`in ortamında bu projeler hayata geçmeyeceği için tek çözüm ayrılmak oluyor.

Megadeth`in yeni kadrosu daha açıklanmadı. Dave Mustaine yeni kadro ile ilgili attığı tweet`lerle Megadeth hayranlarında heyecan yaratıyor fakat arkası gelmiyor.