Eliot Gordon Ellefson, 51 yaşında hayata gözlerini yumdu. 19 Mayıs tarihli gönderisinde David Ellefson, onun fotoğrafını paylaşıp üstüne de şu notu ekledi: 

“Büyük bir üzüntü ile söylüyorum ki kardeşim Eliot Gordon Ellefson, iki yıllık kanser savaşından sonra bugün Tanrı’yı görmek üzere eve gitti. Seni seviyoruz El. Çok özleneceksin…”

Yakın zamanda çıkarılan ve anılarının yer aldığı My Life with Deth: Discovering Meaning in a Life of Rock & Roll kitabında David, Eliot ile büyüdükleri çiftlik hakkında tartışıyorlar:

“Çiftliği severdim, ancak çiftçilik pek de hoşuma giden şey değildi. O yüzden kardeşim, Eliot, zaman geldiğinde çiftlik işlerini babamdan devralacak kişiydi. Çok genç yaşta çiftçilik için uygun olduğunu gösterdi. Ben 11 veya 12 yaşlarında müziğe adım attığımda Eliot, disiplinli olma ve çiftlik işlerinde çalışma üzerine yoğunlaşıyordu.”

Eliot’ın, David kadar müziğe ilgisi olmamasına rağmen; kitapta David, ilk grubunun kadrosunun kurulmasında Eliot’ın önemli bir rolünün olduğunu söylüyor:

“Eliot’ın lise yıllarında gerçekten iyi çalan Mike Cushman isimli bir gitarist ve Kent Libra isimli bir davulcu arkadaşları vardı. Üç ayda bass çaldığım bir grup kurduk ve Bachman-Turner Overdrive, Kansas, Kiss ve diğer gruplardan coverlar yapmaya başladık. Sadece kahramanlarımızın yaptıklarını kopyalıyorduk. İlk konserimizi bütün ebeveynlerimizin önünde bir gece Mike’ın Çiftlik Evi’nde gerçekleştirdik. O gece, bir Rock grubu ile kalabalığın önünde çaldığım ilk geceydi.

Biz de Türk Gitar olarak Eliot’a rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.