David Ellefson bu hafta Houstan`da düzenlenen Q&A Paneli`ndeydi. Panelde kariyerinden, yeni stüdyo albümünden bahsetti. Konu döndü dolaştı ve Rust in Peace`e kadar geldi. Bir hayranın yönelttiği soruya Ellefson şöyle cevap verdi:

Size karşı dürüst olacağım. Chris ve Shawn ayrıldıktan sonra Dave, Rust in Peace üyeleriyle konuştu. Birleşme için çaba sarf etti. Diğer üyelere bir fırsat sundu ancak onlar bunu çevirdi. Marty ve Nick ile son buluşmamıza giderken Dave bana “anlaşacağımızı sanmıyorum”demişti. Megadeth için en iyi seçim farklı isimlerle yola devam etmekti.

Nick ile stüdyoda da anlaşamadık. Karar vermeden önce stüdyoya girmiştik. Stüdyo zamanları Dave ve benim istediğim gibi olmamıştı. Eğlendik, güldük ancak Megadeth söz konusu olduğu için Nick`le çalışmak istemedik.

David Ellefson, Kiko ve Chris Adler`in durumlarıyla ilgili de konuştu:

Kiko ve Chris albüm için yoğun çalıştı. Güzel kayıtlar yaptık. Kiko grubun gitaristi olarak devam edecek ancak Chris için aynı şeyi söyleyemem. Belki bizimle bir konsere çıkar ve Lamb of God`a geri döner. Elbette bu kararı O verecek. Ben devam etmesini isterim çünkü albümün kayıtlarını Chris yaptı. O`nun gibi çalan birini bulmak zor olacaktır.

Megadeth`in yeni albümünün çıkış tarihi resmi olarak duyurulmadı. Söylentilere göre Ağustos ve Eylül gibi satışa çıkacak.