Deep Purple sonunda Rock and Roll Hall of Fame`de yer alacak. Kariyerinde birçok ilke ve başarılara imza atan grubun yıllar önce onurlandırılması gerekiyordu. Deep Purple, Hall of Fame için seçildi ancak devam eden sorunlar var.

Grubun eski ve yeni üyeleri arasında bir gerginlik var. Öncelikle, törende Ritchie Blackmore istenmiyor. Ritchie yerine menajerinin gelip onu temsil etmesi isteniyor. Rainbow ve Deep Purple`da vokalistlik yapan Joe Lynn Turner, Rock Overdose`a son durumları anlattı:

Aramızdan kimsenin Ritchie ile bağlantısı yok. Bir şey olursa menajeriyle iletişime geçeriz. Ritchie ile anlaşmak zordur. Şimdi durum şöyle; eğer Ritchie, Hall of Fame`e gelirse Ian Gillan ve diğerleri törene çıkmayacak.Bana sorarsan hepsi çocuk gibi davranıyor. Utanç verici tavırlar sergiliyorlar.

Hall of Fame`e gelecek olursak, bana göre sadece bir Hollywood etkinliği. Rock and roll ile alakası yok. İlk zamanlarda tam tersiydi ancak zamanla amacından uzaklaştı. Deep Purple`ın 25 yıl önce davet edilmesi gerekirdi.

Hall of Fame`e katılması beklenen Deep Purple üyeleri içinde Ritchie Blackmore, David Coverdale, Rod Evans, Ian Gillan, Roger Glover, Glenn Hughes, Jon Lord ve Ian Paice var. Törende canlı performans yapması beklenen kadro ise Don Airey, Steve Morse, Paice, Glover ve Gillan`dan oluşuyor.

Joe Lynn Turner`ın anlattığına göre Ritchie Blackmore ile Ian Gillan arasında sinirler gerilmiş durumda ve grubu da etkiliyor. 8 Nisan`daki etkinlikte Deep Purple`ın nasıl hareket edeceği merak ediliyor.