2015`in sonbahar ayları metal ve rock piyasası açısından çekişmeli geçecek. Iron Maiden, Slayer gibi gruplar yeni kayıtlarıyla karşımızda olacak. Deftones hayranları da bu yıl, sabırsızlıkla bekledikleri albümü dinleyebilecek. Son gelişmeleri Chino Moreno WSOU röportajında anlattı:

Yeni albümü Ekim`de çıkarmayı düşünüyorduk ancak Kasım`a sarkacak gibi. Eğer sarkma olursa 20 Kasım`da albümü çıkaracağımızı tahmin ediyorum. Deftones dinleyenler sürekli yeni albüm için sabırsızlandıklarını söyledi, destek oldu. Şimdi bazı şeyler netleşti. Önümüzdeki birkaç hafta içinde mix ve mastering işlemleri tamamlanacak. Albüme koymak istediğimiz şarkıların hepsini kaydettik,orada duruyor.

Bu albümde 6 telli bas gitar kullandık. Bu yüzden bizim için yenilikçi bir albüm oldu diyebilirim. Farklı sound`lar elde ettik. Bizce harika oldu, heyecanla bekliyoruz.

Deftones albüm çalışmalarını hızlandırırken konserlerden de geri kalmıyor. 30 Ağustos`ta Incubus ile beraber Kuzey Amerika turnesine çıkacaklar. 24 Eylül`de de Rock in Rio sahnesinde konserleri var.