Deftones 2015`in ortalarından beri yeni albüm üzerinde çalışıyor. Albümü kış aylarında raflarda görmeyi bekliyorduk fakat gecikmeler yaşandı. NAMM 2016`da ESP marka gitarları test eden Stephen Carpenter, gitarları bırakıp grubun yeni kayıtları üzerine bir röportaj verdi:

Yapabileceğimiz her şeyi yaptık. Şu an sizin gibi ben de albümün çıkmasını bekliyorum. Artık çıkış tarihini ileriye atmayız, planlara göre 8 Nisan`da albümün dağıtımı başlayacak. Mart ayında birkaç konserimiz var. Hatırladığım kadarıyla nisanda konserimiz yok. Daha sonra albüm turnesi için mayıs ve haziranda sahnede olacağız.

Deftones`un önemli konserleri arasında, 5 Mart`taki Musink Festival ve 13-15 Mayıs tarihlerindeki Shaky Knees Festival var.

Stephen Carpenter`dan önce Chino Moreno albüm hakkında çok konuşmuştu. Farklı sound elde etmek için değişik yöntemler denediklerini anlatmıştı. Şu an elimizde bulunan tek bilgi 8 Nisan. Önümüzdeki günlerde albümün ismi, görsel çalışması ve parça listesi gibi detaylar paylaşılacaktır.