Pentagram`ın Trail Blazer ve Anatolia albümlerinde yer alan Demir Demirkan çok yönlü bir müzisyen. Dizi ve film müziği yapıyor, bazı grupların da prodüktörlüğünü üstleniyor. Sanatçı, ekibiyle beraber yakın zamanda Anadolu`da konserler verdi. Takas Pazarı Plus`a bugünlerde ne yaptığından, gelecek projelerinden ve sektör hakkında yorumlarda bulundu.

Röportaj sırasında konu Pentagram`a kadar geldi. Pentagram`a geri dönüş olabilir mi sorusuna Demir Demirkan şöyle cevap verdi:

Bir ara tekrar provalara başlamıştık. Metin Türkcan da vardı, 3 gitar. Konserler vermeyi düşündük hatta, ama beceremedik. İş tarafında da bir sürü denge bozuldu ve bırakmak zorunda kaldık. Çok eğleniyorduk, kendimi çok iyi hissediyordum ama çok teknik detaylar vardı. Bundan sonra da zor yani…

Trail Blazer albümü yeniden basıldı ve fotoğraf kısmında Metin Türkcan var. Demir Demirkan bu röportaj vasıtasıyla düşüncelerini aktardı:

Büyük ihtimalle albümü tekrar bastıklarında böyle bir yöntem izlemişlerdir. Gitarlar kısmında benim ismim yazıyorsa tamamdır. Artık grubun gitaristi Metin Türkcan olduğu için albümde de onun fotoğrafının olması normal. Benim için sorun değil.

Demir Demirkan 11 Eylül 2015`te son single`ı Günahı Boynuma`yı yayımladı: