Denied hakkında araştırma yaptım ancak grup hakkında çok az bilgiye ulaşabildim. Denied, metal dünyasında pek bilinmeyen bir grup olabilir. Google’da ‘Denied band’ araması yaparsanız Control Denied grubu çıkıyor. İki grup arasında ilişki bulunmuyor. Videoyu da şans eseri keşfettim ve paylaşmak istedim. 

Three Degrees Of Evil klibi, prodüktör Fredrik Folkare tarafından kaydedildi. Klipteki sahne düzeni ve görsellerle de Alexander Lifbom ilgilendi.

Denied grubunun temelleri, 2003 yılında İsveç’in Stockholm şehrinde atılmış. Kurucusu Andreas Carlsson. Denied ilk kurulduğu zaman melodik ve heavy metal türünde müzik yapıyormuş. Grubun günümüzdeki tarzında heavy metal daha baskın diyebiliriz. Denied, İlk albümü olan Seven Times Your Sin’i 2005 yılında çıkarttı. Daha sonra, 2008 yılında New Army For The Old albümünü çıkarttılar. Denied şu sıralar yeni bir albüm hazırlığında olabilir, kesin bilgimiz yok. 

Three Degrees Of Evil’ı heavy metal seviyorsanız dinlemenizi öneririm, sıkı parça olmuş. Ayrıca, grup hakkında bilginiz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.