Devil`den Sabahattin Taşdöğen: “Elmas Şato İsmiyle Yola Devam Edebiliriz”

0
307

İlk rock gruplarımızdan Devil, 10 Temmuz akşamı Bakırköy Botanik Parkı`nda sahne aldı. Ramazan ayı dolayısıyla Elmas Şato ismiyle sahneye çıktılar. Devil için önemli bir adım olan bu konserin ayrıntılarını, hikayesini Hayat Televizyonu muhabiri Duygu Ayber röportaj yaparak edindi.

Yaklaşık 28 dakika süren haberde grubun geçmişine, bugününe ve yarınına dair önemli bilgiler var. Videoya geçmeden önce önemli olan noktaları aktaralım. Tuncer Taşdöğen:

İlk sahneye çıktığım gün gibi aynı heyecanı yaşıyorum. Rock`ın ruhu bu zaten. 6 Ağustos`ta İzmir`de bir festival var, oraya gideceğiz. Ondan sonra bir ay ara vereceğiz. Bir ayın sonunda da Bulgaristan, Moskova ve İstanbulkonserleri var. Konserlerden sonra yeni albüm için stüdyoya gireceğiz.

Mecburen Elmas Şato ismiyle sahne alıyoruz. Ramazan ayında tepki çekmeyelim dedik. Ramazan ayında şeytan olur mu gibi tepkiler gelebilirdi. Biz şeytan değiliz ki. Şeytan Rıdvan vardı, futbolcu. O şeytan mıydı? Ne kadar kötülük varsa biz karşısındayız.

Yeni albümün 8 ay sonra gelebilir. Çünkü bizim çalışmalarımız biraz ciddi oluyor. Albümde çok önemli isimler var. Duyduğunuz zaman inanamayacağınız isimler var, yurt dışından.

Whisky`den Alpay Şalt da oradaydı. Whisky`nin şu anda tatilde olduğunu, sonbaharda tekrar hareketleneceklerini söyledi.

Sabahattin Taşdöğen, Hayat Televizyonu`na şöyle konuştu:

Böyle alanları genç gruplara açmanın çarelerini arıyoruz. Konserlere devam edeceğiz. Belediyeler de gruplara şans vermeli. Ellerinde açık/kapalı mekanlar var. Grupları barlara tıkmamalıyız bence.

Devil İngilizce`de şeytan demek olduğu için, müslüman mahallesinde salyangoz satılmıyor. Bize, isim biraz tepki çekebilir dediler, siyasal düşündüler. Önce kabul etmedim ama sonra hak verdim. Elmas Şato zaten bizim eski isimlerimizden biriydi. Bundan sonra da Elmas Şato olarak devam edebiliriz. Devil – Elmas Şato da olabilir.

Stüdyo kayıtlarına başlamadık daha. Yarım kalan bazı kayıtlarımız var, onları tamamladıktan sonra yeni kayıtlara başlarız.

Bu konserde iki cover çalacağız, seyirciyi kendimize çekmemiz için. Bundan sonraki konserlerde de cover`lar olabilir. Sağlığımız el verdiğince sahnelerden inmeyeceğiz. Diğer gruplara da başarılar diliyorum birlik olmak gerekiyor, eski günlerdeki gibi.