Phil Anselmo ve Zakk Wylde, yakın dostları Dimebag Darrell için anma albümü yapabilir. Eski Pantera vokalisti Phil Anselmo, Zakk Wylde ile yapabilecekleri bir çalışmadan söz etti. Pantera’nın bir daha asla geri dönmeyeceği daha önce bildirilmiş. Dimebag Darrell için yapılabilecek en iyi şeyin ise onun için yapılabilecek bir anma albümü olduğu düşünülüyor. 

Artisan News’e konuşan Phil Anselmo, konuyla ilgili şunları söyledi:

Onun ölümüyle ilgili bir tribute çalışma olduğunu sanmıyorum. Yıl içinde birden fazla kez onu somurtkan bir biçimde buluyorum (bu tarz bir çalışma yapılmamasından ötürü Dimebag’in kırgın olabileceğinden bahsediyor). Fakat olaya farklı bir açıdan bakarsak, Zakk ve ben, Dimebag ile ilgili bir şeyler yazmak istersek, bu sadece tek bir şekilde olurdu, kesinlikle onun ölümü ile ilgili olmazdı. Onun yaşamını kutlayan şarkılar yazmayı tercih ederdim.

Röportajın ilerleyen anlarında Zakk Wylde ile olan konuşmasından bahseden Phil Anselmo; konuyu konuştuklarını ve Zakk’in de bu konuya sıcak baktığını anlatıyor. Aralarında şu şekilde bir konuşma geçmiş:

– Phil: Zakk, Dimebag’i ve onun anılarını onore etmek ister misin?
– Zakk: Tabii ki, onun tabutunu taşıyanlardan biriydim, onu huzur içinde yatırdım, yani kesinlikle evet! Bu onu onare etmek için harika bir yol olur. Ve Pantera ve onun içinde bulunduğu her şeyi kutlamak.