Instagram`da crustyplague adıyla fotoğraf paylaşan biri, bütün metalcilerin yoğun tepkisiyle karşılaştı. Crustyplague`nin paylaştığı fotoğrafta şunlar yazıyor:

Pantera`dan nefret ediyorum. Arkadaşlarla O`nun mezarına tükürdük ve burada bulduğumuz bir kovboy çizmesini çaldık. Bir de mezarının üstüne “ibne” yazdım. Umuyorum bunu bütün pantura (Pantera dememeyi tercih ediyor) hayranları görür ve üzülür.

Neden böyle bir şey yapılır, gerçekten akıl almıyor. Pantera`nın resmi Facebook sayfasında bu yazı hakkında bir bilgilendirme yapıldı:

Bu olay gerçekten rahatsız edici, iğrenç. Dimebag`in mezarına saygı gösterilmesini rica ediyoruz. Bu olayın tolere edilecek bir yanı yok. Yetkililer yaşadığımız olay hakkında bilgilendirildi.

Daha sonra, crustyplague adıyla Instagram`da bulunan şahsın Nuclear Hellfrost grubunun eski vokalisti olduğu anlaşıldı. Nuclear Hellfrost`tan hemen resmi açıklama geldi:

Bu gönderi bizim için de sürpriz oldu. Eski vokalistimizle grup üyelerimizin bir bağlantısı bulunmamaktadır. Vandalizme, ırkçılığa ve bu tür kötü amaçlı mesajlara karşıyız.

Crustyplague sosyal medyadan gelen baskılara dayanamadı ve bütün hesaplarını kapattı. Ancak, Nuclear Hellfrost yaptığı açıklamayla işin içinden sıyrılamadı. Şu anda gruba büyük bir baskı var. Pantera hayranları tarafından grubun konser afişleri, broşürleri bulunuyor ve yakılıyor. Grup şimdiden Berserker II adlı festivalden çekilmek zorunda kaldı. Nuclear Hellfrost`u zor günler bekliyor.