Pantera’nın gitaristi Dimebag Darrell’ın klasikleşmiş mavi gitarı dava konusu oldu. Buddy Webster (Buddy Blaze) bu gitarı dizayn eden kişi. “Dean from Hell” adı verilen efsane gitar Dimebag ile meşhur olmuştu.

Buddy Webster 700 – 4000 Dolar arası satılan “Dean from Hell” gitarından pay alamadığını iddia ediyor. Digital Music News’ün yayımladığı raporda geçen süreç şöyle:

“1980’li yıllarda Webster Arlington’da yaşıyordu ve Darrell Abott ile arkadaştı. Abbott inanılmaz yetenekli bir gitaristti ve Pantera’da çalıyordu. Darrell yerel bir yarışmada birinci olarak Dean Guitar Company’den gitar kazanmıştı.

Darrell kazandığı gitarı bir süre sonra satmaya karar verdi. Webster gizlice gitarı satın aldı, modifiye etmeye başladı. Gitarın kafa kısmını değiştirdi, donanım ekledi ve boyasını yeniledi. Bu işleri yaparken bir de yeni tasarım ekledi. Benzersiz mavi arka plana gövdeden çıkan şimşekler yerleştirdi.

Darrell’ın ölümünden sonra Webster, Dean Guitar ile çalışmaya başladı. Buddy Blaze Signature Model adı altında gitarla üretildi ve satıldı. Ancak Webster üretilen gitarların “Dean from Hell” kopyası olduğunu düşünüyor. Gitar firması orjinal “Dean from Hell”den yola çıkarak yaptığı gitarlardan Webster’a pay vermemiş.

Webster hakkını aramak için firma ile görüşmeye çalışıyordu. Webster’ın isteklerine cevap verilmediği için dava açıldı.”

Davayı merak edenler tüm detaylarıyla aşağıdaki dosyayı inceleyebilir.

Buddy Webster v Dean Guitars by Digital Music News on Scribd