Korn’dan Munky: “Tye Trujillo Babası Gibi Havalı ve Yetenekli”

0
154

Korn’un gitaristi James “Munky” Shaffer, Rob Trujillo’nun 12 yaşındaki oğlu Tye ile nasıl tanıştıklarını anlattı. Fieldy yerine Korn ile sahneye çıkan Tye büyük bir gündem oluşturmuştu. Fieldy’nin NME röportajında söyledikleri şöyle:

“Birlikte güzel eğleniyoruz. Tye 17, 18 tane Korn şarkısı biliyor. Şarkı geçişlerini, dinamikleri hepsini öğrenmiş. Sahne duruşu ve kontrolü aynı babası. Çok çılgınca!

Bu kadar yetenekli ve genç birini görmek heyecan vericiydi. İlerde profesyonel bir müzisyen olacak. Şimdiden çok geniş bir çevresi var. İnsanlar onunla fotoğraf çekilmek istiyor. O anlarda babası gibi “cool” duruyor.

Metallica’dan birkaç kişi, Jonathan ve Fieldy ile oturuyorduk. Rob “hey oğlumun bas gitarını dinlediniz mi?” dedi. Jonathan ve Fieldy birkaç video izledikten sonra Tye’ın çok iyi olduğunu söyledi. Fieldy’nin bizimle gelemeyeceği anlaşılınca yerine Tye’ın geçmesi düşünüldü. Böylece Tye ile tanışmış olduk. Bu öylesine bir değişim değildi. Dünyadaki en iyi bas gitaristlerden Robert Trujillo’nun DNA’sı Korn’a geçiyordu.”

Aşağıdaki videoda Tye’ın sahne hazırlıklarını ve Korn konserlerinden küçük kesitleri izleyebilirsiniz.