Kurduğu rock grubu ile müzik piyasasının giren Ahmet Muhsin Tüzer, bağlı bulunduğu Diyanet İşleri Başkanlığı`ndan 2 uyarı ve 2 kınama cezası aldı. Önümüzdeki ay Portekiz`de konser verecek olan Tüzer`in önü bu ceza ile kesildi.

Diyanet`e göre, Rockçı İmam`ın yatsı ve öğle namazı olmak üzere 2 kere görevinin başında bulunmadığı ve Kur`an kursu seminerlerini aksattığı tespit edilmiş. Portekiz konseri için hazırlanan Tüzer`e disiplin cezaları nedeni ile izin çıkmadı. 1-3 Nisan tarihleri arasında Porto Serralves Çağdaş Sanatlar Müzesi`nde, drone müzik sanatçısı Catherine Christer Hennix ile aynı sahneyi paylaşacaktı.

Ahmet Muhsin Tüzer konsere izin verilmemesi hakkında şunları söyledi:

Uluslararası düzeyde bir konser için dünyaca ünlü bir müzeden Türkiye`de İmam olarak görev yapan bendenize gelen konser teklifinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından takdir edilmesi ve desteklenmesi kararı alması ancak mezkur konu ile ilgili kurumum olan Diyanet İşleri Başkanlığı`nın önce uygun görüp daha sonra uygun değildir kararı vermesi ülkemizin değerleri ve kutsallarına kimlerin sahip çıktığı kimlerin çıkmadığı açısından oldukça manidardır. Neden uygun görülmediği hususunda somut bir gerekçe sunamayan Diyanet İşleri Başkanlığı tarih ve insanlık nezdinde sorumludur ve çok büyük bir vebali taşımaya adaydırlar.

Rockçı İmam`ın Portekiz konseri, dış basının üzerinde durduğu bir konuydu.