Doğu Yücel: “Mor ve Ötesi Unutulmaz Bir 20. Yıl Konserine İmza Attı”

0
70

2016 Mor ve Ötesi`nin yılı oldu diyebiliriz. Birbirinden güzel konserler ve albümlerle bu yıl Mor ve Ötesi kendinden sıkça söz ettirdi. Özellikle Dünya Yalan Söylüyor albümünün ilk kez plak olarak raflarda yer alması müzikseverler ilgisini cezbetti. Türk rock tarihinin kilometre taşlarından olan albümün plak versiyonu bazı bölgelerde hızla tüketildi.

Mor ve Ötesi`nin 20. yıl konseri bütün bunları hesaba katarsak kusursuz, unutulmaz ve dilden dile dolaşmalıydı. Öyle de oldu. Sosyal medyayı yakından takip edenler hazırlık sürecine de şahit olmuştur. Konser sırasında yapılan sürprizler ise geceyi mükemmel kıldı. Şebnem Ferah, Cem Yılmaz, Tarkan Gözübüyük gibi sanatçılar Mor ve Ötesi`ne eşlik etti. Konseri ilgiyle takip eden Doğu Yücel o anları şöyle özetliyor:

Mor ve Ötesi bugün unutulmaz bir 20. yıl konserine imza attı. Bülent Ortaçgil, Aylin Aslım, Feridun Düzağaç, Tarkan Gözübüyük, Koray Candemir, Cem Yılmaz gibi isimlerin konuk şarkıcı olduğu konserin zirvelerinden biri şüphesiz Şebnem Ferah’lı “Küçük Sevgilim” performansıydı. Mor ve Ötesi şarkıları yıllar geçtikçe eskiyeceğine tam tersi güzelleşiyor, daha da anlam kazanıyor. Nice 20 yıllara!

Konserdeki Cambaz, Savaşa Hiç Gerek Yok ve Melekler Ölmez performansını aşağıdan izleyebilirsiniz.