Dorock XL – Byzantion Gerginliğinin Perde Arkası!

0
64

Son dönemin en popüler rock ve pop rock mekanlarından biri olan Dorock XL, imajını zedeleyecek haber ve konularda başrol olmaya devam ediyor. Ekşi Sözlük’te mekan ile geçtiğimiz aylarda açılan bir konu, insanlarda farklı bir yaklaşıma sebebiyet vermişti. Dorock XL’ı boykot eden ufak bir azınlık oluşmuştu. Bu kez ise boykotun kapsamı bir hayli artacak gibi görünüyor.

Byzantion Fest, kişilerin kendi tasarımlarını satabildikleri ufak çaplı bir pazar ortamı oluşturmak adına yapılan bir festival. Sahneye çıkan gruplar ve müzik ile birlikte bu satış ortamını, bir festival havasına çeviriyorlar. Etkinliğin son ayağı geçtiğimiz günlerde Dorock XL’da gerçekleştirildi. Tüm olay burada patlak veriyor. Byzantion Fest organizatörleri ve festivalde sahne alan gruplardan In Hodies’e göre işler pek de istedikleri gibi gitmemiş. 

Dorock XL yönetimi ile organizasyon ekibi arasında bir hayli sinir bozucu olaylar yaşanmış. Organizatör ekipten gelen açıklamalara göre Dorock’ta kendilerine gereken ilgi gösterilmemiş. İlgi alakayı geçelim, kendilerine insan gibi bile davranılmadığından yakınmışlar. Açıklamaları aşağıdan okuyabilirsiniz.

 

Dün gece haksızlığa uğramış tasarımcı, müzisyen kısaca tüm sanatçı arkadaşlarımdan organizasyonun bu ayağını Dorock XL’…

Posted by Byzantion Records & Shows on 26 Ekim 2015 Pazartesi

 

Byzantion’ı bir araya getiren tüm bağımsız ruhlara, yapılan saygısızlıklara rağmen sahneye çıkan gruplara/müzisyenlere,…

Posted by In Hoodies on 27 Ekim 2015 Salı

 

Dorock XL yönetiminden henüz konuyla alakalı bir yanıt ya da açıklama gelmedi. Sosyal medyada büyük çaplı bir tepki selinin oluştuğunu söylemekte fayda var. Önümüzdeki günlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz.